.KAŽDÝ PLÁTEK ZLATA PROŠEL RUKAMA NAŠICH RESTAURÁTORŮ

STARÁ BOLESLAV

Restaurování kostela Nanebevzetí Panny Marie


Na celkové rekonstrukci kostela se podílíme na zlacení mobiliáře a architektury oltářů, kazatelny a nově i ornamentální výzdoba varhan. Varhany se rozezní na konci roku 2019.

PLZEŇ

Restaurování Katedrály sv. Bartoloměje


V srpnu 2018 naši restaurátoři započali práce demontáže oltářů. Nyní je veškerý mobiliář a sochy v ateliérech, kde probíhá čištění, ochrana proti dřevokaznýmu hmyzu a obnova zlacení a polychromie.

PLASY

Rekonstrukce mobiliáře kostela Nanebevzetí Panny Marie.


Původně konventní, dnes farní kostel Nanebevzetí Panny Marie spravovaný Římskokatolickou farností v Plasích. 

Stavba z let 1154-1204 je zachována na původním románském půdorysu včetně románského zdiva. Částečně barokizována byla v letech 1661-1666, kdy se kostelu dostalo především honosného interiérového vybavení. Kostel zdobí hlavní oltář s bohatou figurální výzdobou a obrazem Nanebevzetí Panny Marie od Karla Škréty. V severní a jižní příčné lodi je tento doprovázen dalšími oltáři s obrazy Petra Brandla a Michaela Leopolda Willmanna.


LETENSKÝ KOLOTOČ


Nejstarší dochovaný kolotoč v Evropě se nachází v Praze na Letenské pláni před Národním technickým muzeem. Kolotoč byl postaven pravděpodobně v roce 1892 až 1893. V naší dílně byli restaurováni rytíři, strážci kolotoče do původní podoby.


Rytíři jsou vyrobeni kašírováním do formy z papírmaše, ve kterém jsme našli dobové ústřižky článků z novin a časopisů. 

 

NÁRODNÍ MUZEUM Praha

Pro jednu z nejvýznamnějších památek v České republice jsme realizovali kompletní zlacení stropu hlavního schodiště a pantheonu Národního muzea.